-
از خرید شما متشکریم

شکر سیاه یک غذای کامل محسوب می‌شود و دارای خواص دارویی بوده وبسیار انرژی‌زا می باشد

شکر سیاه  یک غذای کامل محسوب می‌شود و دارای خواص دارویی بوده وبسیار انرژی‌زا می باشد

وزن خالص 500گرم
 پخت شکر سیاه یا به عبارت صحیح تر “سیاه شکر” در روستاهای صومعه سرا
صومعه سرا نیوز:زراعت نیشکر در شهرستان صومعه سرا سابقه ای دیرینه دارد و مردمان این دیار از دیر باز به کشت این محصول می پرداخته اند ، کشت نیشکر هر ساله از اردیبهشت ماه آغاز شده و بعد از گذشت 8ماه در اوایل دی برداشت می شودوبرای اینکه ماحصل دست رنج کشاورزان به بازار عرضه شود پس از تمیز کردن نیشکر درکارگاهای سنتی آب نیشکرها که به زبان گیلکی به آن “شکرلوله” گفته میشود با استفاده از دستگاه ،گرفته میشود آب حاصل از نیشکرها را در داخل ظرف فلزی بزرگی میریزند وبعد از قرار دادن برروی حرارت وصرف مدت زمانی نسبتا طولانی (بین6 تا 8ساعت) وهم زدن های مدارم بیش از 90درصد از آب نیشکرها بخار شده وکفی به رنگ قهوه ای ایجاد میشود پس از برداشتن کف مایع سیاه رنگ باقی می ماند که “دوشاب” نام دارد.
دوشاب یا این مایع سیاه رنگ همچنان حرارت داده شده وبصورت مداوم هم زده میشود تاجایی که تبدیل به شکری به رنگ قهوه ای روشن یا تیره شود وپس آماده شدن شکر آنرا داخل قالب ریخته ودر جای خنک قرار میدهند تا سفت شود.
پس از آماده شدن شکر سیاه که یک غذای کامل محسوب می‌شود وپر از خواص غنی دارویی بوده وبسیار انرژی‌زا می باشد
خواص شفا بخش عصاره نیشکر - قسمت اول
1- فعالیت آنتی اکسیدان
رادیکال های آزاد اتم ها و مولکول هایی با الکترون های جفت نشده هستند که نتیجه فعالیت های متابولیک با واسطه اکسیژن در بدن هستند. رادیکالهای آزاد مسئول انواع بیماری ها و شرایطی مانند سرطان و پیری هستند، با اجزاء مهم سلولی از جمله DNA و غشای سلولی ارتباط برقرار کرده و سلول را از بین می برند. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که دارای توانایی خنثی سازی این رادیکال های آزاد می باشند.
به غیر از ویتامین C، ویتامین E و بتا کاروتنوئیدها، آب نیشکر نیز با توجه به مطالعه نسخه فوریه 2008 از چاپ "شیمی مواد غذایی" دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است که کمک به جلوگیری از آسیب DNA ناشی از تشعشع و تخریب اکسیداتیو چربی های سلولی کرده و در نتیجه سبب حفاظت از ارگان های مختلف بدن، مانند کلیه ها، قلب، معده، مغز و اندامهای جنسی می شود (3).برای اطلاعات و سفارش تلفنی تماس بگیرید 09112366962


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 20,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید